Kids Save Lives

Το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο Δημαρχείου Πυλαίας-Χορτιάτη ο Μαθητικός Διαγωνισμός ΚΑΡΠΑ “KIDS SAVE LIVES CHAMPIONSHIP 2024” για τα Λύκεια.

Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθήτριες Τερζή Ευγενία-Ραφαηλία της Γ΄ τάξης και  Καραλίδου Σπυριδούλα της Β΄ τάξης, πετυχαίνοντας πολύ υψηλό ποσοστό (94%) στις δεξιότητες ΚΑΡΠΑ, παρά το μικρό χρονικό διάστημα που είχαν στη διάθεσή τους για να προετοιμαστούν και παρά το γεγονός ότι δεν προσήλθε στο σχολείο εκπαιδευτής της οργάνωσης για να τις προπονήσει.

Οι μαθήτριες υποστηρίχθηκαν στην προσπάθειά τους από τη Διευθύντρια του Σχολείου μας, κα Ελένη Ελβανίδου -πιστοποιημένη ανανήπτρια- η οποία τις συνόδευσε στον διαγωνισμό. Συγχαρητήρια!

Ως αναπληρωματικό μέλος συνόδευσε τις συμμαθήτριές της η μαθήτρια της Γ΄ τάξης Χατζηιωάννου Βασιλική.