Open Days 2024

Open days2024 1

Με  επιτυχία ολοκληρώθηκε η εβδομάδα Open Days  15-19  Απριλίου 2024 που διοργανώθηκε με τη συνεργασία του Ε.Κ. Σταυρούπολης και  του 1ου και 2ου ΕΠΑ.Λ. Σταυρούπολης.

Οι μαθητές γυμνασίων των Δήμων: Παύλου Μελά, Αμπελοκήπων – Μενεμένης, και Ωραιοκάστρου, συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους επισκέφθηκαν τους εργαστηριακούς χώρους του Ε.Κ. Σταυρούπολης και ενημερώθηκαν για όλες τις ειδικότητες που λειτουργούν σε αυτό, από τους αντίστοιχους Υπεύθυνους Τομέων  και  Εργαστηρίων.

Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια των ειδικοτήτων καθώς και την επαγγελματική εξέλιξη που μπορούν να έχουν με το απολυτήριο και το πτυχίο της αντίστοιχης ειδικότητας αποφοιτώντας από το ΕΠΑ.Λ.